Tesla PODWOIŁA swoje plany produkcyjne

W przypadku Tesli czy też w przypadku Elona Muska w ogóle, często powtarza się ten sam scenariusz: przedstawiane plany zapierają dech w piersiach. Tak jest również w przypadku planów dotyczących liczb produkowanych aut – firma, która zbudowała w zeszłym roku mniej niż 50 tysięcy aut, śmiało zakłada, że za kilka lat będzie ich wytwarzać ponad 10 razy więcej. A raczej… zakładała.
Tesla PODWOIŁA swoje plany produkcyjne

Najsłynniejszy producent aut elektrycznych na świecie został mimo wszystko zaskoczony liczbą zamówień na swój najnowszy produkt: Model 3. Na przykład w ciągu pierwszych 36 godzin po premierze zamówiono już (co wiązało się z wpłatą zaliczki, a więc nie są to bynajmniej puste deklaracje) ponad ćwierć miliona tych aut, a obecnie ta liczba przekroczyła już (co najmniej, bo nawet to mogą być już nieaktualne dane) 400 tysięcy zamówień.

Nic dziwnego, że plany produkcyjne zostały zweryfikowane i zmienione. Jak potwierdził Elon Musk, zamiast 500 tysięcy aut rocznie w 2020 roku Tesla planuje osiągnąć tę wydajność już w 2018 roku. Zaś w 2020 roku będzie produkować rocznie około miliona samochodów!

I wiecie co? Nadal mamy wrażenie, że to nie koniec. Tesla jeszcze nie raz nas zaskoczy.