Tesla PODWOIŁA swoje plany produkcyjne

Jeśli oglądaliście niedawną premierę Tesla Model 3, to pamiętacie też pewnie deklarację Elona Muska, że jego nowa fabryka będzie produkować aż 500 tysięcy aut rocznie. Obecnie... podwoił stawkę.

W przypadku Tesli czy też w przypadku Elona Muska w ogóle, często powtarza się ten sam scenariusz: przedstawiane plany zapierają dech w piersiach. Tak jest również w przypadku planów dotyczących liczb produkowanych aut – firma, która zbudowała w zeszłym roku mniej niż 50 tysięcy aut, śmiało zakłada, że za kilka lat będzie ich wytwarzać ponad 10 razy więcej. A raczej… zakładała.

Najsłynniejszy producent aut elektrycznych na świecie został mimo wszystko zaskoczony liczbą zamówień na swój najnowszy produkt: Model 3. Na przykład w ciągu pierwszych 36 godzin po premierze zamówiono już (co wiązało się z wpłatą zaliczki, a więc nie są to bynajmniej puste deklaracje) ponad ćwierć miliona tych aut, a obecnie ta liczba przekroczyła już (co najmniej, bo nawet to mogą być już nieaktualne dane) 400 tysięcy zamówień.

Nic dziwnego, że plany produkcyjne zostały zweryfikowane i zmienione. Jak potwierdził Elon Musk, zamiast 500 tysięcy aut rocznie w 2020 roku Tesla planuje osiągnąć tę wydajność już w 2018 roku. Zaś w 2020 roku będzie produkować rocznie około miliona samochodów!

I wiecie co? Nadal mamy wrażenie, że to nie koniec. Tesla jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Źródło: time.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.