To już koniec Disney Infinity

Disney Infinity pojawiło się na rynku w sierpniu 2013 roku. To oryginalne połączenie tradycyjnej gry wideo z figurkami kolekcjonerskimi było olbrzymim, niemal niekończącym się placem zabaw dla dzieci.

Gra została wypuszczona na wiele platform (m.in. PC, PS3, Xbox 360, Wii U, Nintendo 3DS, Apple TV) i doczekała się olbrzymiej kolekcji figurek z szerokiego uniwersum filmów Disneya. Jak na tytuł dedykowany najmłodszym graczom zebrała także niespodziewanie dobre recenzje. Wydawać by się zatem mogło, że marka radzi sobie świetnie – w sklepach pojawiali się ciągle nowi bohaterowie m.in. z Gwiezdnych Wojen i Avengersów.

Niestety jak się okazuje gra nie generowała wystarczających zysków. Disney Interactive postanowił pożegnać się z marką – ostatnie dwa dodatki do gry wyjdą latem br. Nie będzie także wydawał własnych gier – zamiast tego skupi się

wyłącznie na udzielaniu licencji.

To oznacza także koniec studia Avalanche Software, które tworzyło produkcje – 300 pracowników zostanie zwolnionych.

0
Źródło: Gamespot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.