W Windows 10 pojawi się jeszcze więcej reklam

Jak donosi serwis Neowin, Microsoft chce przemycić w swojej pierwszej, dużej aktualizacji do Windows 10 (która wcale a wcale nie jest service packiem) kilka irytujących elementów. Na przykład: większą liczbę reklam.

Anniversary Update ma pojawić się latem tego roku i oprócz wielu bardzo potrzebnych usprawnień dla systemu Windows 10, zawierać będzie ona kilka „nieczystych zagrywek”. Jakich? Microsoft chce zwiększyć liczbę kafelków odpowiedzialnych za wyświetlanie reklam. Oczywiście wszystkie te niepotrzebne kafle można odpiąć, jednak pamiętajmy, że dość spory procent użytkowników systemu Windows tego nie zrobi (bo na przykład nie wie, że tak w ogóle można).

„Problem” dotyczyć będzie tylko świeżych instalacji systemu, zaktualizowanego do najnowszej wersji. Tak przynajmniej twierdzi Neowin. Jak to będzie wyglądało w istocie, dowiemy się po udostępnieniu aktualizacji.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.