W Zug podatki płaci się w Bitcoinach

Władze Zug, stolicy szwajcarskiego kantonu Zug podjęły historyczną decyzję. Zug to pierwsze na Świecie miasto, w którym opłaty za usługi komunalne i lokalne podatki będzie można płacić w kryptowalucie Bitcoin.

Nie jest to, przynajmniej na razie, zmiana na stałe. Władze Zug zdecydowały się na przeprowadzenie eksperymentu do końca roku. Według aktualnie obowiązujących przepisów jednorazowa wpłata w walucie Bitcoin nie może być wyższa niż 200 Franków, czyli ok 0,45B.

Wpływ na decyzję urzędników miało z pewnością to, że w Zug swoją siedzibę mają firmy takie, jak Xapo, ShapeShift i Ethereum, których działalność jest ściśle powiązana z kryptowalutami. W wywiadzie dla lokalnej gazety, burmistrz Zug, Dolfi Mueller jasno zresztą stwierdza, że ma nadzieję, że jego eksperyment pomoże lokalnym firmom z branży FinTech w rozwoju. A jak wiadomo, im lokalne firmy zarabiają więcej, tym miasto może liczyć na więcej pieniędzy i wszyscy na tym korzystają.

Źródło: bitcoin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.