WhatsApp udostępnił komunikator dla desktopów

Kiedy z twojego komunikatora korzysta ponad miliard użytkowników, wypadałoby stworzyć oficjalną wersję dla Windowsa i OS X - do takiego wniosku musiał w końcu dojść WhatsApp.

Wcześniej mogliśmy korzystać z WhatsApp w przeglądarce, co nie było aż tak wygodne. Oficjalny klient dostępny jest dla systemów Windows – od wersj 8 wzwyż i dla OS X od wersji 10.9 lub nowszej. Desktopowy klient synchronizuje się rzecz jasna z naszym telefonem. Aplikację pobierzecie stąd. WhatsApp to obecnie najpopularniejszy komunikator mobilny, który w październiku 2014 został kupiony przez Facebooka za 19 miliardów dolarów. Dzięki temu imperium Zuckerberga ma w swoim rękawie dwa najpopularniejsze komunikatory mobilne: Facebook Messenger oraz WhatsApp, które łącznie mają 1,8 miliarda użytkowników (zapewne ta liczba jest mniejsza, gdyż wielu z nich korzysta z obu komunikatorów, a więc liczona jest podwójnie).

0
Źródło: WhatsApp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.