Więcej kontroli nad OneDrive’em

Windows 10 właśnie otrzymuje aktualizację, dzięki której wbudowany w niego moduł OneDrive'a zyskuje nową, przydatną funkcję dla tych osób, które posiadają mniej wydajne łącze sieciowe.

System Windows 10 pozwala na synchronizację folderów OneDrive’a z tymi na naszym komputerze, dzięki czemu praca z e-dyskiem Microsoftu jest znacznie łatwiejsza i wygodniejsza. Z tym związany jest jednak pewien problem: jeżeli umieścimy w synchronizowanych folderach plik o znacznej objętości, to musimy się liczyć z mocno obciążonym łączem do czasu zakończenia synchronizacji. Teraz to przestanie być problemem.

W ustawieniach OneDrive’a możemy od teraz ustawiać limity, których OneDrive ma przestrzegać podczas synchronizacji. Jeżeli, na przykład, nie życzymy sobie, by e-dysk Microsoftu „zabierał” nam więcej niż 100 KB/s, będziemy mogli w prosty sposób taką regułę utworzyć.

Źródło: MSPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.