Windows 10: jak zachować prawo do bezpłatnej aktualizacji po 29 lipca

Po 29 lipca Windowsa 10 będzie można otrzymać albo razem z nowym urządzeniem albo po uiszczeniu opłaty 129 dolarów. Co ciekawe, istnieje jednak pewien "myk", dzięki któremu nie zapłacimy za aktualizację systemu nawet po podanym terminie.

Na swoim blogu Microsoft zamieścił krótkie oświadczenie, które sugeruje, że każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z opcji bezpłatnej aktualizacji, nawet po 29 lipca:

„Jak zapewne słyszeliście opcja bezpłatnej aktualizacji Windowsa 10 dla użytkowników posiadających Windowsa 7 i 8.1 kończy się 29 lipca. Chcemy jednak podkreślić, że deadline nie obowiązuje użytkowników korzystających z ułatwień dostępu

.

Niestety Microsoft jeszcze nie sprecyzował, jakie wymagania trzeba spełnić, by ominąć opłatę aktualizacyjną. Ułatwienia dostępu to w gruncie rzeczy dość szeroki temat, obejmujący co najmniej kilka funkcji i narzędzi: m.in. klawiaturę ekranową, łatwiejsze korzystanie z myszy, program Narrator, opcję powiększenia ekranu.

Póki co trudno zatem powiedzieć, czy wystarczy np. zmienić rozmiar kursora myszy, by zaktualizować system za darmo i czy zmiany te będzie można wprowadzić nawet tuż przed samym pobraniem aktualizacji. Microsoft powinien sprecyzować te informacje bliżej daty końcowej swojej oferty.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.