Windows 10 Pro: zmiany, które nie spodobają się adminom

System Windows 10 Pro pozwalał administratorom na zablokowanie użytkownikom dostępu do Sklepu Windows. Teraz ta możliwość znika, choć pozostanie w innych firmowych dystrybucjach Windows 10.

Windows 10 Pro do tej pory pozwalał administratorom komputerów firmowych na zablokowanie pracownikom dostępu do Sklepu Windows, z dowolnych względów. Microsoft wprowadził jednak zmiany w tym systemie, które… no cóż, nie wszystkim przypadną do gustu. Od tej pory na Windows 10 Pro nie będzie można już blokować dostępu do Sklepu Windows. A przynajmniej nie przy pomocy oficjalnych narzędzi do zarządzania systemem.

Funkcja ta nie znika jednak z firmowych dystrybucji Windows. Blokowanie dostępu do Sklepu będzie dalej dostępne w edycjach Enterprise i Dla Edukacji. Microsoft nie zdecydował się na oficjalną argumentację przemawiającą za tymi zmianami.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.