Współzałożyciel Oracle’a przekaże fortunę na walkę z rakiem

Larry Ellison, współzałożyciel i były dyrektor generalny Oracle'a, aktualnie prezes zarządu firmy i jej dyrektor ds. technicznych, jest jedną z najbogatszych osób na świecie. Sześć lat temu ogłosił, że przekaże co najmniej 95 proc. swojej fortuny na cele charytatywne. I dotrzymuje słowa.

Larry Ellison przeznaczy 200 milionów dolarów na zbudowanie instytutu medycznego jego imienia, którego głównym celem będzie opracowywanie skutecznych leków na choroby nowotworowe. To jeden z największych datków w całej historii medycyny. Placówka zajmować się będzie proteomiką, biologią molekularną, genetyką i nanotechnologią.

Instytut ma rozpocząć swoją pracę w przeciągu pół roku. Ellison, o ile wiadomo mediom, nie choruje na chorobę nowotworową, ani nikt z jego otoczenia. Datek nie wygląda też na próbę uniknięcia podatków czy prania pieniędzy. A to oznacza, że panu Ellisonowi pozostaje nam się nisko ukłonić z pokorą.

0
Źródło: fortune
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.