Wyciekły miliony loginów i haseł do poczty

Najwięksi dostawcy pocztowi na rynku padli ofiarą ataku, na skutek którego w niepowołane ręce trafiły miliony loginów i niezaszyfrowanych haseł do kont. Do poszkodowanych należą klienci Google'a i Microsoftu.

Firma Hold Security, która jako pierwsza doniosła od włamaniu, informuje o wycieku danych uwierzytelniających 272 miliony kont. Owe dane Hold Security otrzymała za darmo od hakera, który utrzymuje, że jest odpowiedzialny za włamanie. Na początek życzył sobie 50 rubli za konto, ale ostatecznie przystał na „zauważenie przez Hold Security jego niebywałego talentu”.

Haker udostępnił dane do 57 milionów kont z Mail.ru, 40 milionów kont z poczty Yahoo!, 33 miliony Kont Microsoft oraz 24 miliony Kont Google. Mail.ru i Microsoft już potwierdziły wiarygodność tych danych i nawiązały bezpośredni kontakt z poszkodowanymi. Yahoo! i Google nadal „oceniają sytuację”.

0
Źródło: Hold Security
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.