Wysyłanie e-maili służbowych po godzinach pracy zabronione

Rozpowszechnienie Internetu i smartfonów sprawiło, że nawet w dniu wolnym od pracy zdani jesteśmy na otrzymywanie służbowych powiadomień i wiadomości. Niektórzy potrafią skutecznie ignorować takie wiadomości - pozostałych takie pozostawanie duchem w pracy bardzo stresuje. Francja postanowiła się uporać z tym problemem.

Nawet najbardziej miły, wolny od pracy poranek potrafi zepsuć służbowy mail. W praktyce często jest tak, że nawet gdy nie pracujemy, liczne powiadomienia i informacje służbowe sprawiają, że wydaje nam się jakbyśmy w dalszym ciągu byli w pracy. Jeśli macie dosyć takiego obrotu spraw wystarczy… przeprowadzić się do Francji.

W tym kraju bowiem zakazano właśnie wysyłania do pracowników e-maili po godzinach pracy. Francuzi dwa lata walczyli o przejście ustawy i w końcu się udało. Niestety jest pewien haczyk – prawo obowiązuje pracodawców tylko w firmach zatrudniających powyżej 50 osób.

Chcielibyście podobnych zmian w Polsce?

Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.