Xbox One na pokładzie twojego telefonu

Jeżeli używasz najnowszej, testowej kompilacji Windows 10 dla telefonów, to aplikacja Xbox ma dla ciebie intrygującą niespodziankę. Niewykluczone, że już niedługo pograsz w gry z Xboxa One na swoim telefonie.

Microsoft udostępnia chętnym testerom nieukończone wersje swoich systemów, by ci pomagali mu tropić i usuwać błędy i niedoróbki. W najnowszej kompilacji Windows 10 dla telefonów i małych tabletów, aplikacja Xbox zyskuje nową funkcję. Co prawda nie działa ona po uruchomieniu informując o błędzie, ale nazywa się „Graj z konsoli”.

Do czego ona służy? Ta sama funkcja obecna jest już od dawna na produkcyjnej wersji Windows 10 dla komputerów osobistych i tabletów hybrydowych. Umożliwia ona strumieniowanie gier z konsoli Xbox One na nasz komputer, dzięki czemu możemy w nie grać jeżeli z jakichś względów nie możemy zasiąść przed telewizorem.

Microsoft na razie niczego oficjalnie nie potwierdza. Ale partyjka przed snem na telefonie w grę z Xboxa One brzmi całkiem kusząco.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.