YouTube wzbogaci się o… komunikator?!

Jeśli chodzi o platformy do komunikacji w Sieci, to Google nie miało zbyt wiele szczęścia w przeszłości: Google Chat, Google Wave, czy Google Hangouts nigdy nie odniosły spektakularnego sukcesu, co nie oznacza, że Google przestało próbować.

Redakcja Wired twierdzi, że kilkuset użytkowników serwisu YouTube otrzymało dostęp do najnowszego pomysłu Google’a – komunikatora dla mobilnych użytkowników, dzięki któremu mogą wysyłać sobie wiadomości tekstowe, w tym rzecz jasna linki do filmów na YouTube. Tym sposobem Google chce zatrzymać widzów na swoim portalu wideo na dłużej, co oczywiście przełoży się bezpośrednio na zyski z reklam.

Nie wiadomo jeszcze, czy komunikator okaże się na tyle dobry, żeby pojawić się na stałe, jako element portalu YouTube. Wiadomo jednak, że wokół portalu YouTube powstała bardzo duża i prężnie działająca społeczność użytkowników (no i każdy chce teraz zostać YouTuberem) – jeśli komunikator Google’a będzie dobry, zdziwilibyśmy się, gdyby się nie „przyjął”.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.