„W konsoli Nintendo NX nie chodzi o wydajność czy teraflopy”

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

Reggie Fils-Aime, szef amerykańskiego oddziału Nintendo potwierdził, że konsola NX pojawi się w pierwszej połowie przyszłego roku i że jest zaprojektowana całkowicie z myślą o grach. Dodał też, że w konsoli „nie chodzi o specyfikację”. Cóż, Nintendo prawie zawsze oferował urządzenia, które pod względem wydajności odstawały od konkurencji. Fils-Aime nie wydaje się tym zmartwiony.

Dla nas tu nie chodzi o specyfikację, teraflopy, moc obliczeniową jakiejś platformy. Nam chodzi o treści. Nintendo się na tym skupia i tworzy takie treści, dzięki którym ludzie się uśmiechają. Więc skupiamy się na zapewnieniu użytkownikom Wii U, a w przyszłości NX-a, najlepszej rozrywki. Cokolwiek robią Sony i Nintendo jeśli chodzi o nowe konsole, niech się tam tłuką w morzu czerwonym — stwierdził.

To podejście do tej pory się sprawdzało. Wii U oferował wyższą wydajność i sprzedawał się mizernie, a znacznie słabsza, ale innowacyjna konsola Wii swego czasu, w ujęciu sprzedażowym, dawała mocnego łupnia Xboxowi 360 i PlayStation 3. Fils-Aime stwierdził też, że wirtualna rzeczywistość jest zbyt młodą technologią, by implementować ją w przyjaznych i sprawdzonych konsolach Nintendo.