350 milionów urządzeń z Windows 10!

"Windows 10 to świetny system, a kto uważa inaczej, to i tak spróbujemy wepchnąć mu go na siłę". Tak mniej więcej wyglądała strategia Microsoftu. Kontrowersyjna, ale przyniosła efekty.

W marcu bieżącego roku Windows 10 miał już 270 milionów użytkowników. W maju 300 milionów. A dziś Microsoft ogłasza, że system ten znalazł się na 350 milionach urządzeń. Warto pamiętać, że wynik ten udało się osiągnąć po części dzięki „uniwersalności” tego systemu, który zarządza nie tylko komputerami PC, ale również tabletami, telefonami, konsolami do gier, goglami holograficznymi czy urządzeniami typu IoT.

To oznacza, że jedna trzecia do spełnienia złożonej przez Microsoft obietnicy już za nami. Mamy tu na myśli rzecz jasna deklarację firmy, która nas zapewniła, że „Windows 10 znajdzie się na miliardzie urządzeń w przeciągu dwóch do trzech lat”. Na razie jest na dobrej drodze.

Tempo wzrostu może jednak zmaleć. 29 lipca bieżącego roku wygasa promocja na darmową aktualizację dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1. Te osoby, jeżeli nie zdecydują się przenieść na „dziesiątkę” do tego dnia, będą musiały za to zapłacić, jeżeli zmienią zdanie i postanowią po tym terminie jednak zaktualizować swoje komputery

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.