Amazon prezentuje nowego Kindle’a

Firma Amazon zaprezentowała nowy czytnik Kindle, a także nową wersję kolorystyczną dla obecnego już na rynku Kindle Paperwhite. Chcecie wiedzieć więcej?

Nowy czytnik Kindle zawiera dwukrotnie więcej pamięci RAM, niż urządzenie poprzedniej generacji, bo aż 512 MB. Dodatkowo, urządzenie jest cieńsze i o 16 proc. lżejsze (9,1 mm, 161 g). To oznacza, że jest to drugi najlżejszy Kindle na rynku, tuż po Kindle Oasis.

Oprogramowanie nowego czytnika umożliwia eksportowanie adnotacji do poczty elektronicznej, a także po raz pierwszy obsługuje dźwięk Bluetooth, by móc za pomocą bezprzewodowych słuchawek korzystać z funkcji narratora.

Jakość wyświetlacz się nie zmieniła (nadal jest to 167 ppi), a Kindle nadal nie posiada podświetlenia, co oznacza, że model Kindle Paperwhite nadal jest ciekawą propozycją (a ten dostępny będzie teraz w białej wersji kolorystycznej).

Ceny nowego Kindle’a zaczynają się od 79 dolarów. Na rynku pojawi się 7 lipca.

Źródło: Amazon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.