AMD prezentuje nową generację swoich mobilnych procesorów

AMD prezentuje nową generację swoich mobilnych procesorów

Zaprezentowane wczoraj, na targach Computex 2016, high-endowe układy FX są o 56% szybsze od poprzedniej generacji procesorów AMD, stosowanych w laptopach. Co więcej: w porównaniu do mobilnego procesora Intel Core i7, AMD FX siódmej generacji oferuje szybsze o 53% renderowanie grafiki i o 51% większą moc obliczeniową samego procesora.

Firma AMD twierdzi, że ich najnowsze procesory z najwyższej półki zużywają o 12% mniej prądu, niż miało to miejsce w poprzedniej generacji. Producent chwali się również, że dzięki zastosowaniu nowego procesu produkcyjnego udało się osiągnąć o wiele większe częstotliwości taktowania zegarów w nowych mobilnych procesorach. Zegary w najszybszej jednostce FX 9830P mają częstotliwość 3GHz (max do 3,7), a z drugiej strony spektrum wydajności (i ceny) E2-9010 taktowany jest zegarem 2GHz (max do 2,2).

Cena nowych układów na razie pozostaje nieznana, jednak nie jest to zmartwienie użytkowników, a producentów laptopów, którzy z pewnością będą chcieli wykorzystać nowe jednostki AMD w swoich nowych modelach przenośnych komputerów. Dell, HP, Asus i Lenovo już teraz testują nowe konstrukcje, oparte o układy AMD. Jednym słowem: w tym roku będzie się działo.