Apple naruszyło patenty chińskiego producenta smartfonów

Azjatycki rynek jest zalany kopiami iPhone'ów, ale ostatni spór patentowy pomiędzy producentem z Państwa Środka, a gigantem z Cupertino zwraca uwagę odwróceniem ról. Tym razem to Apple jest na linii strzału.

Na powyższym zdjęciu po lewej stronie znajduje się smartfon 100c chińskiego producenta Bali. Z prawej strony widzimy iPhone’a 6. Podobieństwa są oczywiste – zaokrąglone krawędzie oraz umiejscowiony w tym samym miejscu aparat fotograficzny. Według chińskiego producenta Apple narusza prawa patentowe firmy w modelach iPhone 6 i iPhone 6 Plus. Podobnego zdania jest Pekiński Urząd Własności Intelektualnej, który zakazał sprzedaży tych modeli smartfonów Apple’a w stolicy Chin, podkreślając, że klient może zostać wprowadzony w błąd w wyniku zbyt dużego podobieństwa. Co ciekawe – nie dotyczy to zupełnie modeli iPhone 6s i iPhone 6s Plus, które są bliźniaczo podobne do smartfonów objętych sporem.

Póki co wszystkie iPhone’y dalej są dostępne w sprzedaży, gdyż Apple złożyło apelację do wyroku. Jeśli jednak gigant z Cupertino przegra batalię, będzie musiał wycofać opisane wyżej modele z pekińskiego rynku.

0
Źródło: Liliputing.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.