BlackBerry Priv to jak Nokia z Windows Phone

Telefony Nokia z Windows Phone sprzedawały się dobrze, z uwagi na przywiązanie klientów do marki. Ci klienci niekoniecznie jednak polubili Windows Phone zamiast Symbiana. Ten sam problem ma teraz BlackBerry Priv z Androidem.

Windows Phone swoją chwilową popularność zawdzięcza po części marce Nokia. Jej fani kupowali kolejne telefony w ciemno i dopiero po fakcie orientowali się, że Windows Phone to niezupełnie system podobny do Symbiana. BlackBerry nie wyciągnął wniosku z tej nauczki i wprowadził na rynek telefon Priv, który zamiast wykorzystywać system BlackBerry OS, posiada Androida na pokładzie.

Jak informuje „wysoko postawiony przedstawiciel sieci AT&T” na łamach magazynu CNET, BlackBerry Priv nie radzi sobie na rynku. Po części z uwagi na wysoką cenę (749 dolarów na rynku amerykańskim), a po części dlatego, że telefony te są zwracane do sprzedawców. Miłośnicy BlackBerry, jak się okazuje, są rozczarowani Androidem.

BlackBerry planuje wprowadzić na rynek tańsze telefony. Nie zamierza jednak rezygnować z Androida, nie są też prowadzone jakiekolwiek prace nad dalszym rozwojem systemu operacyjnego BlackBerry.

Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.