Blizzard zlitował się nad posiadaczami monitorów 21:9

Wersja beta gry Overwatch obsługiwała monitory o proporcjach 21:9, ale z finalnej wersji ich obsługę wyrzucono. Tłumaczenie twórców gry było dość dziwne, ale teraz się z niego wycofują.

Większość z was zapewne ma wyświetlacze o proporcjach 16:9 lub 16:10. Istnieje jednak również grupa ultrapanoramicznych monitorów, które wyświetlają rozdzielczości o proporcjach 21:9. Te były obsługiwane przez grę Overwatch podczas jej beta-testów, ale Blizzard postanowił z tego zrezygnować wydając końcową, handlową wersję gry. Tłumaczył, że chce skupić się na zapewnieniu „jak najlepszych doświadczeń graficznych dla większości graczy”. Mniejszość poczuła się urażona i dała temu wyraz na oficjalnym forum Blizzarda.

Wydawnictwo na szczęście zrozumiało przekaz i ogłosiło, że mniej więcej pod koniec lipca gracze powinni spodziewać się aktualizacji, która przywróci obsługę niestandardowych rozdzielczości 21:9. Niektórzy chcieli wykorzystać okazję i zaczęli się domagać również obsługi proporcji 24:9 i 32:9, ale wątpimy, by dopięli swego.

Źródło: blizzard
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.