Bluetooth 5: wiemy więcej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Bluetooth Special Interest Group zaprezentował nową wersję komunikacji bliskiego zasięgu, która m.in. wprowadzi udoskonalenia w zakresie usług bezpołączeniowych.

W ubiegłym tygodniu SIG zapowiedział wielkie zmiany w komunikacji Bluetooth. Dziś wiemy już nieco więcej na temat nowej wersji standardu.

„Nowy standard komunikacji bliskiego zasięgu zmieni sposób, w jaki ludzie korzystają z urządzeń Internetu Rzeczy – spowoduje, że będzie się to odbywało płynniej i prościej. Zwiększenie zasięgu umożliwi dostęp do urządzeń wykraczających poza mury przeciętnego domu, przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości przesyłania danych i aktualizacji oprogramowania. Dzięki możliwości przekazywania większej ilości danych, Bluetooth 5 uczyni beacony i wszelkie nadajniki czy usługi bezpołączeniowe bardziej istotnymi, co przyczyni się do rozwoju Internetu Rzeczy” – powiedział Mark Powell, dyrektor SIG.

Bluetooth 5 zadebiutuje na przełomie 2016/2017 roku. Możemy liczyć na czterokrotnie większy zasięg i

podwojenie transmisji

danych przy połączeniach LE (Low Energy), przy równoczesnym

zwiększeniu przepustowości przesyłania danych o 800%.

0
Źródło: Bluetooth.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.