Chrome zostawia przeglądarki Microsoftu daleko w tyle

Przeglądarka Google'a już w ubiegłym miesiącu przegoniła popularnością Internet Explorera. Na tym jednak nie koniec: Chrome oddala się coraz bardziej od konkurencji, stając się tym, czym kiedyś była przeglądarka Microsoftu.

Według danych NetApplications, Chrome to aktualnie aż 45 proc. rynku (41,6 proc. miesiąc temu). tO kosztowało Internet Explorera kolejne udziały, które spadłu z 41,37 proc. do 38,6 proc. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież IE to i tak martwa przeglądarka, a jego następcą jest Edge. Cóż, ów Edge ma takie udziały rynkowe, że NetApplications umieścił go w kategorii „Inne”…

Nieznaczne spadki odnotowały również Firefox (8,91 proc.) i Safari (4,69 proc.) Należy pamiętać, że statystyki NetApplications dotyczą wyłącznie przeglądarek desktopowych. Sytuacja na rynku mobilnym jest jeszcze gorsza dla konkurentów Chrome’a, do którego start ma właściwie tylko mobilna przeglądarka Safari.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.