Elektryczny składak od Xiaomi

Mi Qicycle to rower elektryczny, który powstał we współpracy z iRiding.Ważący 14,5 kg pojazd może być łatwo złożony na pół, co pomóc ma w jego transporcie oraz przechowywaniu w domu. Rower został wyposażony w trzybiegową przerzutkę oraz 250-watowy silnik wspomagający pedałowanie. Bateria o pojemności 5800 mAh ma pozwolić na przejechanie 45 km na jednym ładowaniu.

Na kierownicy znalazło się miejsca na niewielki, 1,85-calowy wyświetlacz, który pokaże wszystkie najpotrzebniejsze statystyki – pokonany dystans, szybkość oraz stan baterii. Z pomocą ekranu użytkownik będzie także mógł łatwo przełączyć się między czterema dostępnymi trybami: Fitness, Power-Saving, Balanced i Extra Power.

Rower łączy się także poprzez Bluetooth ze smartfonem użytkownika. Dedykowana aplikacja zapisze informacje dotyczące statystyk trasy czy stylu jazdy. Koszt Mi Qicycle został ustalony na poziomie 2999 juanów chińskich (około 460 dolarów), jednak nie powinniśmy się spodziewać debiutu pojazdu na rynku innym niż chiński.