Francja chce walczyć z seksizmem w grach komputerowych

Axelle Lemaire, przewodnicząca francuskiego Ministerstwa Cyfryzacji rozpoczęła dyskusje z deweloperami gier na temat ustawy zwalczającej seksistowskie treści w ich produkcjach. Lemaire chce aby kobiety w grach komputerowych przedstawiane były w lepszym świetle.

Wśród proponowanych rozwiązań znalazły się takie pomysły, jak finansowe wsparcie dla gier promujących pozytywny wizerunek kobiet, czy specjalne oznaczenia, które otrzymywałyby gry promujące takie postawy. Z drugiej strony pojawiły się na przykład takie pomysły, które za seksistowski wizerunek płci pięknej otrzymywałyby „z automatu” najwyższą kategorię wiekową oraz zakaz reklamowania ich w telewizji w najwyższych godzinach oglądalności.

Rozmowy na temat nowej ustawy dopiero się rozpoczęły i nie wynikły z nich na razie żadne konkretne rozwiązania. Nie jesteśmy jednak pewni, czy płacenie producentom za umieszczanie określonych treści w ich produkcjach i inne, podobne pomysły przyniosą pozytywny skutek.

0
Źródło: interia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.