Gry Microsoftu pojawią się na Steamie!

Phil Spencer, szef dział Xbox w Microsofcie, oświadczył podczas targów E3, że Sklep Windows nie będzie już jedynym miejscem, w którym będzie można znaleźć gry jego firmy. Te pojawią się również na platformie Steam.
Phil Spencer

Phil Spencer

Microsoft, by wypromować Sklep Windows, umieścił w nim swoje najlepsze gry, w tym Quantum Break czy Gears of War, na zasadzie wyłączności, nie udostępniając ich w żadnym innym kanale cyfrowej dystrybucji. Teraz, gdy użytkownicy wiedzą już o jego istnieniu i korzystali z niego, firma wraca do bardziej otwartej polityki. Microsoft będzie sprzedawał swoje gry zarówno w Sklepie Windows, jak i na Steamie.

Phil Spencer, szef działu Xboxa w Microsofcie, przyznał też, że ze Sklepem Windows były problemy –

Nie wszystko się udało, choć częściowo tak. Forza 6 Apex dobrze się sprzedała, Quantum Break nie był najlepszym portem na PC, Killer Instinct nieźle się sprzedał, a Gears of War Ultimate Edition zadowalająco – zdecydowanie mieliśmy z czego wyciągać wnioski — stwierdził.

Na razie jednak na Steamie dostępne są raptem dwie gry Microsoftu: Age of Empires II HD oraz Halo: Spartan Wars.

0
Źródło: Giant Bomb
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.