Huawei nie zamierza porzucać Androida

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje o tym, że Huawei pracuje nad własnym systemem operacyjnym. Skomentował je dyrektor generalny firmy – Richard Yu.

Kilka dni temu media technologiczne obiegła ciekawa informacja o tym, że trzeci największy producent smartfonów na świecie, czyli chiński Huawei, pracuje nad własnym systemem operacyjnym. Co ciekawe, jego opracowywaniem miał się zajmować skandynawski oddział tej firmy, zatrudniający byłych pracowników Nokii.

Richard Yu, dyrektor generalny Huawei, uspokoił jednak sytuację, potwierdzając tym samym, że ewentualne wykorzystanie innego systemu operacyjnego przygotowywane jest tylko na wypadek gwałtownej zmiany polityki firmy Google. Dopóki ta ostatnia udostępnia Androida w sposób otwarty, Huawei absolutnie nie zamierza z niego rezygnować. Można przy tym zauważyć, że Yu nie potwierdził wprost wcześniejszych informacji o opracowywaniu nowego systemu, ale też im nie zaprzeczył. Pośrednio zarysował też scenariusz, w którym zmiana systemu mogłaby jednak nastąpić, więc… być może Huawei chciałoby być na taką zmianę przygotowane.

Teraz wszystko zależy zatem od Google i dalszej polityki tej firmy dotyczącej rozwoju Androida.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.