Indie nie wpuszczą do siebie Google StreetView

Władze Indii nie wyraziły zgody na fotografowanie tamtejszych miast i miasteczek w ramach programu Google Street View. Urzędnicy obawiają się, że fotografowanie infrastruktury przez Google może zwiększyć poziom zagrożenia terrorystycznego.

Indyjskie władze uzasadniają swoją decyzję tym, że zamachowcy, którzy skutecznie przeprowadzili zamachy w Mumbaju w 2008 roku mieli przygotowywać się do nich na podstawie wcześniej wykonanych zdjęć obiektów, które stały się celami ataków. Oczywiście teraz też nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jakiś terrorysta pojechał sobie do Indii z aparatem fotograficznym i sfotografował to, co mu się żywnie podoba, ale tamtejsze władze po prostu nie chcą jeszcze bardziej ułatwiać takiej strategii.

Indie nie są zresztą pierwszym krajem, który nie zgodził się na wpuszczenie do siebie Google Street View. Czechy od 2014 roku nie wyrażają zgody na uaktualnienie widoku Street View z czeskich miast, a obywatele Niemiec złożyli ponad 250 tysięcy wniosków o zamazanie ich nieruchomości na zdjęciach Google Street View.

0
Źródło: dpreview
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.