Jeden z największych atutów przeglądarki Edge? Energooszczędność

Microsoft bardzo się stara, by przekonać nas do przeglądarki Edge. I używa do tego całkiem niezłych argumentów. Jednym z nich jest optymalizacja silnika przeglądarki, dzięki czemu nie obciąża ona procesora, a co za tym idzie, zużywa mniej energii.

Według testów przeprowadzonych przez Microsoft, na urządzeniach elektronicznych z Windows 10 powinniśmy używać przeglądarki Edge, jeżeli zależy nam na długim czasie pracy na akumulatorze. Według badania przeprowadzonego na komputerze Surface Book, Edge jest najlepiej zoptymalizowaną przeglądarką, pokonując nawet Operę z włączonym w niej trybem oszczędzania energii.

Jak dodaje Microsoft, takie same wnioski płyną nie tylko z eksperymentu przeprowadzonego w warunkach laboratoryjnych, ale też z danych telemetrycznych, jakie Windows 10 zbiera od milionów użytkowników na całym świecie.

Microsoft chwali się, że za energooszczędność Edge’a odpowiada optymalizacja kodu, a także przenoszenie nieaktywnych kart w energooszczędny tryb pracy w tle, wydzielenie wtyczki Flash jako osobny proces systemowy, renderowanie interfejsu przeglądarki wykorzystując dostępne optymalizacyjne techniki w nowych układach CPU i GPU a także wykorzystywanie nowego, wydajniejszego stosu sieciowego, jaki jest obecny w Windows 10.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.