Konsola Nvidia Shield oficjalnie w Polsce!

Shield to rozrywka w salonie z dostępem do świetnych gier, filmów w rozdzielczości Ultra HD (4K) oraz usługi GeForce Now, która pozwala grać na telewizorze w tytuły z komputerów PC, strumieniowane z serwerów chmurowych.

Pierwsze urządzenie Nvidii przeznaczone do rozrywki w salonie, Nvidia Shield z systemem Android TV, trafi na polski rynek 20 czerwca 2016 roku. To jedyna konsola, która jest w stanie przesyłać materiały w rozdzielczości Ultra HD 4K z prędkością 60 kl./s na ekran telewizora, a jednocześnie zapewnia dostęp do szerokiej gamy gier, w tym do usługi strumieniowania gier na żądanie GeForce Now.

GeForce NOW to rozbudowana usługa strumieniowania gier. Użytkownicy usługi otrzymują nielimitowany dostęp do popularnych gier na komputery PC, w tym tytułów z serii Batman i Lego. Biblioteka usługi wciąż się rozrasta i liczy obecnie ponad 100 tytułów. Subskrybenci usługi łączą się z potężnymi superkomputerami do gier firmy Nvidia znajdującymi się w Europie Centralnej i Północnej, gdzie wybierają grę i maksymalnie w ciągu 30 sekund rozpoczynają rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i z prędkością 60 kl./s.

Usługa GeForce Now jest bezpłatna przez pierwsze trzy miesiące użytkowania dla wszystkich posiadaczy urządzeń Shield. Po tym okresie abonament kosztuje 9,99 EUR miesięcznie. Usługę oficjalnie uruchomiono w Europie w dniu 1 października 2015 roku.

Sercem urządzenia Shield jest procesor mobilny Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym Nvidii oraz 64-bitowym procesorem centralnym.

Shield (w wersji 16 GB) będzie kosztować 899 zł, natomiast wersja Shield Pro została wyceniona na 1299 zł. Cena opcjonalnego pilota Shield to 259 zł, podstawki – 149 zł, a dodatkowego kontrolera do gier Shield – 239 zł.

Dane techniczne

Procesor

Procesor NVIDIA Tegra X1 z 256-rdzeniowym procesorem graficznym Maxwell i 3 GB pamięci RAM

Funkcje wideo

Możliwość wyświetlania, odtwarzania i rejestrowania materiałów w rozdzielczości 4K i prędkości do 60 kl./s (VP9, H265, H264)

Funkcje audio

Obsługa dźwięku 7.1 i 5.1 przez HDMI

Możliwość odtwarzania dźwięku w wysokiej jakości (24-bity z częstotliwością próbkowania 192 KHz) przez połączenia HDMI i USB

Możliwość upsamplingu dźwięku do jakości 24-bitowej z częstotliwością próbkowania 192 kHz przez połączenie USB

Pamięć masowa

16 GB

Łączność bezprzewodowa

WiFi 802.11ac 2×2 MIMO 2,4 GHz i 5 GHz

Bluetooth 4.1/BLE

Interfejsy

Gigabit Ethernet

HDMI 2.0

Dwa porty USB 3.0 (Typ A)

Micro-USB 2.0

Gniazdo na karty MicroSD (obsługuje pojemności do 128 GB)

Odbiornik IR (zgodny z pilotami Logitech Harmony)

Funkcje gier

Obsługa usługi strumieniowania gier NVIDIA GeForce NOW

NVIDIA GameStream

Waga i rozmiar

Waga: 654 g

Wysokość: 130 mm

Szerokość: 210 mm

Głębokość: 25 mm

Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.