Larry Page pracuje w tajemnicy nad latającym samochodem

Agencja prasowa Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła twierdzi, że Larry Page, współzałożyciel firmy Google finansuje dwa kalifornijskie startupy - Kitty Hawk i Zee.Aero, które aktualnie skupiają się na stworzeniu latającego samochodu.

Jak zgodnie twierdzi aż 10 źródeł, Zee.Aero ma już kilka gotowych prototypów latających samochodów, które obecnie testowane są na małym lotnisku obok miasteczka Hollister w południowej Kaliforni. Według przecieków oba prototypy (jeden mniejszy, jednoosobowy, drugi trochę większy) korzystają z silników śmigłowych zamontowanych z tyłu pojazdu.

Kitty Hawk z kolei, to startup prowadzony przez Sebastiana Thruna, który wcześniej założył Google X Lab i który odpowiedzialny jest za rozwój wyszukiwarki Google oraz powstanie autonomicznego samochodu tej samej firmy. Kitty Hawk pracuje nad czymś w rodzaju quadrokoptera – nie wiemy, czy pojazd będzie autonomiczny, czy sterowany przez człowieka.

Page finansuje obie firmy wierząc, że dzięki temu oba startupy mogą połączyć siły i… szybciej ukończyć prace nad najlepszą konstrukcją latającego samochodu.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.