Mark Zuckerberg też zakleja kamerę w swoim laptopie

We wtorek, Mark Zuckerber, założyciel Facebooka udostępnił na swoim portalu zdjęcie chcąc pochwalić się nowym rekordem użytkowników na Instagramie. Baczni obserwatorzy dopatrzyli się na niej czegoś o wiele bardziej ciekawego.

Powyższe zdjęcie warte jest więcej niż 1000 słów. Jak widać, Mark Zuckerberg również wychodzi z założenia, że lepiej jednak jest zasłonić kamerę internetową i mikrofon w swoim laptopie. To dość dziwne odkrycie u kogoś, kto -jakby nie było- ma o wiele większą wiedzę od zwykłego śmiertelnika na temat tego jak „działa internet” i oprogramowanie z nim związane. Podobny szok przeżyliśmy podczas oglądania Citizenfour – filmu dokumentalnego, w którym przedstawiono historię Edwarda Snowdena. Pamiętacie scenę, w której Snowden siedzi na łóżku i zakrywa się kocem, żeby wpisać w spokoju hasło do odszyfrowania danych na swoim laptopie? No właśnie.

0
Źródło: thehackernews
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.