Mass Effect: Andromeda kompletnie zignoruje zakończenie poprzedniej części

Aaryn Flynn, szef Bioware i Mac Walther, jeden ze scenarzystów serii Mass Effect, podczas wywiadu dla brytyjskiego Eurogamera przyznali oficjalnie, że Mass Effect: Andromeda kompletnie zignoruje zakończenie poprzedniej części przygód komandora Shepharda.

Minusem tego pomysłu, z punktu widzenia fanów, będzie brak jakichkolwiek bohaterów znanych z dotychczasowej trylogii. Ba, akcja gry rozgrywać się będzie w galaktyce Andromedy, która w żaden sposób nie została dotknięta przez wydarzenia, których świadkiem byliśmy w pierwszych trzech częściach.

Jednym słowem: Bioware doszło do wniosku, że stworzyło bardzo fajne uniwersum, które ma większy potencjał niż trzy gry wydane do tej pory i postanowiło rozszerzyć je o historię z zupełnie nowej galaktyki. W końcu marka jest już na tyle rozpoznawalna, że bez sensu jest tworzyć nową.

Źródło: polygamia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.