Microsoft kupił LinkedIn za 26 miliardów dolarów

LinkedIn to obecnie największy serwis społecznościowy zorientowany na pracę i rozwój zawodowy swoich użytkowników. To tam najlepsi specjaliści na Świecie szukają nowych pracodawców i to tam pracodawcy poszukują nowych talentów. Od dzisiaj portal stał się własnością Microsoftu.

26,2 miliardów dolarów to niemała kwota, jednak patrząc na funkcjonalność portalu LinkedIn i, co najważniejsze, perspektywy rozwoju, jakie daje on Microsoftowi, ruch ten zapewne okaże się bardzo opłacalny dla giganta z Redmond.

Pomijając już największą na świecie bazę kontaktów do specjalistów z (prawdopodobnie) każdej branży na Świecie, Microsoft chce zintegrować portal LinkedIn ze swoimi usługami „biurowymi”, czyli z pakietem biurowym Office, komunikatorem Skype i asystentem Cortana.

Zakup portalu LinkedIn pokazuje, że Microsoft zainteresowany jest rozwojem swojej oferty, jeśli chodzi o użytkowników biznesowych. Niecierpliwie czekamy na dalszą część tej historii i nowe usługi, które z pewnością pojawią się na portalu LinkedIn. Mamy nadzieję, że nie będzie to kolejna próba nakłonienia użytkowników do aktualizacji do Windows 10;-)

Źródło: businessinsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.