Microsoft nie wejdzie w rynek autonomicznych pojazdów…

Microsoft nie wejdzie w rynek autonomicznych pojazdów... Firma Microsoft nie pójdzie drogą Google'a nie będzie prowadziła prac nad własnym pojazdem autonomicznym. To jednak nie oznacza, że nie zamierza się w ogóle tym rynkiem interesować.

Autonomiczne samochody to jeden z najnowszych trendów w nowoczesnych technologiach, choć nikt jeszcze nie dopracował swojego produktu na tyle, by móc go wprowadzić do sprzedaży. Zajmują się tym firmy motoryzacyjne, ale i informatyczne, w tym Google czy ponoć Apple. A Microsoft?

Gigant nie zamierza prowadzić podobnych działać. Zamiast tego chce zapewniać, tak, zgadliście, oprogramowanie i usługi. Czyli coś, w czym firma chce się specjalizować i co deklarowała już wielokrotnie.

Mają to być systemy operacyjne i usługi chmurowe hostowane przez Azure, Cortana a nawet… tu cytujemy, bo trudno nam w to uwierzyć, „Office 365, by zwiększyć produktywność samochodu”. Tak. Cóż. Ten, tego… ładną pogodę dzisiaj mamy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.