Microsoft potwierdza: Snapchat trafi na Windows

Kilka dni temu hiszpański dział pomocy technicznej dla telefonów Lumia stwierdził, że Snapchat trafi w końcu na telefony i małe tablety z Windows. Pomyłka jednego z pracowników? Cóż, kolejny to potwierdza.

Snapchat nie tylko nie życzył sobie obecności na telefonach z Windows, ale również nie udostępniał swojego API na zewnątrz, by mogła powstać nieoficjalna aplikacja kliencka. Tymczasem, jak się okazuje, firma zmieniła zdanie i pracuje nad oficjalnym appem dla telefonów i małych tabletów opartych o platformę operacyjną Microsoftu.

Potwierdził to dziś pracownik Microsoftu, zwiększając wiarygodność niedawno opublikowanego przez hiszpański dział wsparcia technicznego tweeta. Użył jednak dość ostrożnego języka, z którego wynika, że aplikacja „najprawdopodobniej” już „niedługo” się pojawi w Sklepie Windows, a Microsoft i Snapchat „współpracują”.

Snapchat to jedna z najważniejszych sieci społecznościowych na świecie. Dla niektórych brak aplikacji na Windows do jej obsługi był wystarczającym argumentem, by kupić telefon z innym systemem operacyjnym.

Źródło: MSPoweruser
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.