Nintendo NX będzie obsługiwało kartridże?

Wniosek patentowy, który wyciekł do sieci w ubiegłym roku sugerował, że nowa konsola Nintendo nie będzie już miała optycznego dysku. Tym samym NX byłoby pierwszą konsolą, która wspierałaby tylko cyfrowe gry. Nowe informacje zdradzają jednak, że Nintendo może jeszcze wrócić do staroszkolnych nośników.

Pierwsze plotki na temat zastosowania w Nintendo NX kartridży pojawiły się w ubiegłym miesiącu. Wbrew współczesnym trendom wybór takiego nośnika nie byłby kompletnie irracjonalny – kartridże i karty pamięci są w produkcji dużo tańsze niż płyty, a ich pojemność też jest znacznie większa niż kiedyś, co potwierdzają produkcje na Nintendo 3D-sa i PS Vitę.

Teraz ktoś w sieci przyjrzał się dokładnie wnioskowi dotyczącemu znaku towarowego gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która zmierza nie tylko na WiiU, ale także na Nintendo NX. Wśród kategorii dotyczących wydania gry odnotować można nie tylko „cyfrową wersję programu” i „grę na dysku” (te z pewnością nawiązują do WiiU), ale także „karty pamięci” i „kartridże gier wideo”.

Wykorzystanie kartridży w przypadku konsoli nowej generacji byłoby dziwne, ale Nintendo od początku komunikuje, że ich sprzęt będzie unikalny. Więcej szczegółów na temat konsoli zobaczymy najprawdopodobniej na wrześniowych targach Tokyo Game Show.

Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.