Nowa metoda ładowania bezprzewodowego

Ładowanie indukcyjne to najbardziej wygodny i intuicyjny sposób uzupełniania energii. LG pracuje nad tym, by ta metoda była jeszcze bardziej komfortowa.

W przypadku indukcji magnetycznej musimy położyć urządzenie bezpośrednio na ładowarce. Dlatego LG zwróciło się w stronę rezonansu magnetycznego, co pozwoliło wydłużyć dystans. Oczywiście nie będą to duże odległości – maksymalnie naładujemy smartfona odkładając go na odległość 7cm od ładowarki, ale to i tak spory postęp.

Dodatkowo ładowanie rezonansem magnetycznym pozwoli na wykorzystanie 7 watów, co z kolei wpłynie na szybkość uzupełnienia energii – przeciętny akumulator smartfona ma naładować się maksymalnie w godzinę.

Według Business Korea LG opracowało już smartfona wspierającego nową technologię i czeka tylko na dogodny moment, by wypuścić go na rynek. Z rezonansem magnetycznym eksperymentują też Meizu, Oppo i Huawei.

Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.