Nowa wersja Huawei Mate 8

Huawei Mate 8 to topowy smartfon chińskiego producenta i na dobrą sprawę niewiele już można w nim jeszcze zmienić na lepsze lub dodać. Ale znalazł się jeszcze pewien ważny szczegół – ekran.

Do TENAA, czyli chińskiego urzędu do spraw certyfikacji telekomunikacyjnego sprzętu elektronicznego, trafił wniosek opisujący nową wersję smartfona Huawei Mate 8, oznaczoną jako eH880. Będzie on wyposażony w ekran wykorzystujący technologię Force Touch, czyli wrażliwy na siłę, z jaką jest dotykany.

Huawei dość wolno rozpędza się z wykorzystaniem tej technologii. Na początku Force Touch zaprezentowane zostało tylko w wybranych, topowych wersjach modelu Mate S, a kilka miesięcy temu dołączył do niego Huawei P9 Plus. Oba modele zasługują przy tym na miano „okrętów flagowych” chińskiego producenta, ale w tym kontekście Mate 8 to górujący nad nimi „flagowy pancernik”. Być może dlatego ktoś w chińskiej firmie uznał, że również w tym modelu powinna pojawić się technologia Force Touch.

Pod każdym innym względem nowa wersja Mate 8 kopiuje specyfikację poprzedników. A zatem, jak na „pancernik” przystało, odnosi się to do wielkiego, 6-calowego ekranu Full HD, procesora Kirin 950 z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci na dane, a także potężnego akumulatora o pojemności 3900 mAh. Ale oczywiście możemy się jednak spodziewać, że zmieni się jeszcze jeden parametr tej wersji Mate’a 8 – cena.

Źródło: vr-zone.com, mobipicker.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.