Nowe logo Mozilli zaprojektują internauci

Mozilla stwierdziła, że to już najwyższy czas na odświeżenie swojej identyfikacji. I zamiast zlecić to jednemu ze swoich grafików, organizacja postanowiła zwrócić się o pomoc do was, czyli internautów.

Z marketingowego punktu widzenia jest to świetny pomysł. W końcu Mozilla to organizacja non-profit, odpowiedzialna za jedną z najlepszych przeglądarek internetowych na świecie, rozprowadzanej na licencji open-source. Czy istnieje lepszy sposób na zmianę identyfikacji dla tego typu organizacji niż poproszenie internautów o wymyślenie czegoś nowego na licencji open-source?

Mozilla nie jest też naiwna i zastrzega sobie, że nowe logo nie zostanie wybrane na podstawie głosowania przez internautów. Gdyby tak się stało, na pewno bylibyśmy świadkiem jakiegoś mniej lub bardziej udanego trollingu (#boatymcboatface). A tak, jakaś uzdolniona graficznie osoba z dowolnego miejsca na świecie może dzięki inicjatywie Mozilli zyskać nowe możliwości, jeśli chodzi o rozwój swojej kariery. Kiedy już Mozilla wybierze konkretny projekt na pewno was o tym poinformujemy. A jeśli chcielibyście spróbować swoich sił, to wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na tej stronie: https://blog.mozilla.org/opendesign/about/

Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.