Nowy Jork idzie na wojnę z botami biletowymi

Każdy z was kojarzy na pewno profesję tzw "konika", czyli osoby, która za wczasu kupuje bilety na jakieś wydarzenie kulturalne, rozrywkowe, czy jakiekolwiek inne, które ludzie chcieliby zobaczyć, żeby potem odsprzedać je z niebotycznym zyskiem, prawda? A teraz wyobraźcie sobie, że koniki w Ameryce wykorzystują do tego procederu boty.

Takim botom udało się w mniej niż minutę wykupić 1012 biletów na koncert U2 w Madison Square Garden, uniemożliwiając ich zakup normalnemu człowiekowi, który najnormalniej w świecie odwiedził internetowy sklep z biletami i chciał zakupić wejściówkę dla siebie.

Ten i kilka innych incydentów przebrało miarkę i władze stanu Nowy Jork postanowiły, że od teraz osoby wykorzystujące boty do tego niecnego procederu będą ścigane nie tak jak dotychczas na podstawie kodeksu cywilnego, ale na podstawie kodeksu karnego. Oznacza to, że użytkownicy takich botów muszą zacząć liczyć się z odbyciem kary w więzieniu.

Nowe technologie to, jak widać nowe problemy.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.