Obama ma nowego, bardzo dziwnego smartfona

Prezydent USA nie był zadowolony z używania BlackBerry. W ostatnim wywiadzie dla Jimmiego Fallona przyznał, że "był pierwszym prezydentem, który otrzymał BlackBerry - lata mijały, a ja wciąż z niego korzystałem". Gdy otrzymał możliwość zmiany urządzenia na nowocześniejsze, bardzo się ucieszył. Niestety, radość była przedwczesna.

Okazało się bowiem, że choć urządzenie (prezydent nie ujawnił o jaki model dokładnie chodzi) jest w istocie nowoczesnym smartfonem, to ze względów bezpieczeństwa, jego funkcje zostały znacząco ograniczone.

– „Nie mogę robić nim zdjęć, pisać wiadomości, dzwonić ani nawet odtwarzać muzyki. Tak naprawdę czuję się, jakbym dostał zabawkowy telefon dla dzieci”. – przyznał ze smutkiem prezydent.

W 2009 roku, gdy Obama zyskał fotel prezydenta USA, producent BlackBerry – firma Research In Motion- mogła pochwalić się aż 55% udziałem na rynku amerykańskich smartfonów. W pierwszym kwartale bieżącego roku, udziały te zostały zredukowane do 0,8%.

Źródło: Insurangeage.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.