Od teraz na Twitchu zobaczysz jak jedzą inni ludzie

Jeśli zamierzałeś streamować jak pochłaniasz olbrzymie kawałki pizzy, nowy tajski kubełek czy po prostu obiad przygotowany przez babcię - od teraz masz do tego odpowiednie narzędzie.

Jakiś czas temu Twitch przestał być platformą służącą tylko do streamingu gier. Kreatywni ludzie z całego świata mogą przeprowadzać tam transmisje z cyfrowego malarstwa, uczyć programowania czy prezentować swoje umiejętności rzeźbiarskie. O ile inicjatywy takie jak Twitch Creative mają sens, tak trudno zrozumieć wprowadzenie kategorii „Social Eating”. Trudno przynajmniej nam, Europejczykom, gdyż np. w Południowej Korei „Muk-bang”, czyli właśnie jedzenie przez ekranem komputera i rozmawianie z obserwującymi gośćmi jest gorącym trendem.

Na Twitchu na razie nowa kategoria nie jest jakimś fenomenem. Na żywo streamuje tu zaledwie kilka osób. Ale liczba oglądających ich osób stale rośnie, więc kto wie? Może za jakiś czas forma społecznościowego jedzenia stanie się i u nas bardziej popularna.

0
Źródło: Polygon.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.