OnePlus 3 nieoficjalnym telefonem Ubuntu Phone?

Liczba telefonów z Ubuntu wciąż rośnie, jednak żadnemu z obecnie dostępnych modeli nie udało się zdobyć zbyt wielkiej popularności. Moderzy ze strony UBports.com jednak się nie poddają i zapowiedzieli właśnie, że już wkrótce wersja Ubuntu Phone pojawi się na smartfony OnePlus 3.

Swoją drogą, jesteśmy strasznie ciekawi jak Ubuntu Touch OS wykorzysta bardzo mocną specyfikację OnePlusa 3. 6GB pamięci RAM powinno poradzić sobie z funkcją Convergence, która pozwala na podłączenie telefonu z Ubuntu Touch OS do większego monitora, podpięcie klawiatury, myszy i zmiany naszego telefonu w pełnoprawny komputer z Linuxem na pokładzie.

Specyfikacja techniczna OnePlus 3 (Snapdragon 820, 6GB RAM, 64GB pam. wew. + slot na karty SD) jest na tyle mocna, że po zainstalowaniu na nim Ubuntu Touch OS może pojawić się nowy trend wśród użytkowników mobilnego sprzętu. Co prawda nadal mówimy tu o Linuxie, który prawdopodobnie nigdy nie będzie w jakikolwiek sposób zagrozić desktopowemu Windowsowi, ale kto wie? Może taki kieszonkowy Linux ma o wiele większy potencjał, niż nam się wydaje?

0
Źródło: GizmoChina
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.