Opera wykazała, że testy Microsoftu były „niezupełnie uczciwe”

Dobrze zoptymalizowana przeglądarka wpływa na zużycie baterii urządzeń elektronicznych. Ostatnie testy Microsoftu pokazały, że to właśnie przeglądarka Edge wypada najlepiej wśród konkurencji. Twórcy Opery mają jednak inne zdanie.

Okazuje się bowiem, że przeprowadzony test Microsoftu, w którym na czterech laptopach odpalono równocześnie przeglądarki (Edge, Opera, Chrome i Firefox) po czym zmierzono czas pracy akumulatorów okazał się niemiarodajny. Metodyka badania nie została dokładnie podana, zatem twórcy Opery – pragnący oczywiście bronić swojej przeglądarki – postanowili przeprowadzić własny eksperyment.

Co na to gigant z Redmond? Według Microsoftu test Opery… się nie liczy właśnie z powodu zastosowania mechanizmu blokującego reklamy. Skoro Opera nie wczytywała takiej samej zawartości stron, co inne przeglądarki to eksperyment jest niemiarodajny.

Z jednej strony Microsoft ma rację, jednak trudno odmówić też racji twórcom Opery – w końcu dlaczego dyskryminować kluczową funkcję przeglądarki tylko dlatego, że konkurencja jej nie posiada?

Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.