Oto pierwszy Chromebook z dostępem do androidowych aplikacji

Zapewne pamiętacie, że podczas tegorocznej konferencji Google I/O, gigant z Mountain View ogłosił oficjalnie, że już wkrótce większość użytkowników Chromebooków będzie mogła cieszyć się dostępem do aplikacji ze sklepu Google Play, wcześniej dostępnych tylko dla Androida. No i tak właśnie się stało.

Pierwszym Chromebookiem, który otrzymał aktualizację z dostępem do Google Play jest Asus Chromebook Flip, który niestety nigdy nie pojawił się w oficjalnej dystrybucji w Polsce, więc zapewne niewielu z Was skorzysta zastosuje tę informację w praktyce. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że aktualizacja dostępna jest na razie w kanale dla deweloperów, co w skrócie oznacza, że jest to najnowszy build testowy oznaczony numerkiem 53, który nie jest jeszcze stabilną wersją oprogramowania.

Ale to tylko kwestia czasu. A fakt, że deweloperzy mogą już testować androidowe aplikacje na Chromebookach oznacza, że prawdopodobnie jeszcze przed końcem tych wakacji większość modeli z tej listy otrzyma dostęp do androidowych apek. A to z kolei sprawi, że Chrome OS zacznie mieć o wiele więcej sensu i szersze zastosowanie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.