Oto pierwszy na świecie album muzyczny w wirtualnej rzeczywistości

Właśnie miała miejsce premiera teledysków Björk, które zrealizowano w technologii VR. Dzięki wykorzystaniu przy produkcji m.in. wysokiej jakości skanery 3D, technologię przechwytywania ruchu i wideogrametrię widzowie oglądając video przez specjalne okulary HTC Vive przenoszą się w inny wymiar.

Światowa premiera Notget w wirtualnej rzeczywistości łączy trójwymiarowe skany wysokiej rozdzielczości, plenerowe studio, technologię rejestracji ruchu (motion capture) oraz wideogrametrię ze specjalnym systemem dźwiękowym czasu rzeczywistego, który otacza słuchacza i wciąga go w sam środek występu Björk. Materiały te tworzą nieustannie ewoluującą i zmieniającą się kombinację cząsteczek, świateł i dźwięków, która wypełnia przestrzeń otaczającą widza.

Islandzka artystka Björk już nie raz szokowała i zaskakiwała swoimi realizacjami artystycznymi.

Jako piosenkarka i artystka wychodzi naprzeciw technologiom, których jeszcze nikt przed nią nie wykorzystywał w muzyce. Treść prezentowanej na wystawie Björk Digital, to przepięknie zaprojektowane, wciągające interpretacje wizualnych dzieł Björk, przygotowane we współpracy z cenionym reżyserami, takimi jak Andrew Huang, Jesse Kanda oraz Warren Du Preez i Nick Thornton Jones.

Więcej informacji o Vivid Festival i występie Björk w Sydney można znaleźć pod adresem: http://carriageworks.com.au/events/bjork-digital-opening/

Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.