Overwatch pozwoli na strumieniowanie rozgrywki na Facebooku

Dzięki umowiej, jaką zawarło studio Blizzard z Facebookiem, już wkrótce nasza tablica zaroi się od gier strumieniowanych na żywo przez naszych znajomych. A tak właściwie to gry, bo jak na razie facebookowe transmisje na żywo będą możliwe tylko i wyłącznie z gry Overwatch.

Oprócz strumieniowania rozgrywek na żywo, już niedługo na swoje konto Battle.net użytkownicy będą mogli logować się przy pomocy danych z Facebooka. To był zapewne jeden z warunków Facebooka, które musiał spełnić Blizzard, żeby jako pierwsze studio na Świecie umożliwić strumieniowanie rozgrywki ze swojej gry w tak prosty sposób na Facebooku.

Z punktu widzenia internetowego marketingu jest to oczywiście strzał w dziesiątkę – Facebook jest obecnie najpopularniejszym miejscem w sieci i serio zdziwilibyśmy się, gdyby Overwatch był pierwszym i ostatnim tytułem, który pojawi się na naszej ścianie w niedalekim czasie. No chyba, że Twitch i pozostali konkurenci będą w stanie zaoferować twórcom gier i eventów e-sportowych o wiele lepsze warunki niż Facebook.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.