Pad od Xboxa mógł wyglądać zupełnie inaczej…

Inżynierom Microsoftu nie brakowało fantazji.

4 marca 2000 roku Sony wypuściło na rynek konsolę PlayStation 2. Microsoft już wcześniej pracował nad konkurencyjnym sprzętem, jednak pierwszy Xbox zadebiutował na rynku dopiero 15 listopada 2001 roku. Inżynierowie giganta z Redmond mieli więc jeszcze sporo czasu, by dopracować sprzęt.

Seamus Blackley pracował nad koncepcją Xboxa od 1999 roku. Wówczas wzorem nowoczesnej konstrukcji była konsola Dreamcast i to właśnie nią inspirowano się podczas projektowania Xboxa. Rysunki koncepcyjne ujawnione teraz przez Blackley’a pokazują, że Microsoftowi nie brakowało fantazji.

Zauważcie, że już wtedy rozważano wprowadzenie wyświetlacza do kontrolera. Na ten ruch zdecydowało się dopiero Nintendo w swoim Wii-U w 2012 roku. Rysunki sugerują także, że inżynierowie planowali wprowadzić do kompletu przystawkę z drugim wyświetlaczem – coś na kształt PocketStation od Sony.

Rozmieszczenie gałek analogowych także jest odmienne od ostatecznego układu padów Microsoftu. Ba, w jednym projekcie nawet całkowicie pominięto „grzybki”.

A Wam, który projekt najbardziej się podoba?