Panasonic: nowy szerokątny obiektyw dla Mikro Cztery Trzecie

Nowy obiektyw Panasonica łączy w sobie kilka cech, jakich oczekujemy od optyki z najwyższej półki: jest bardzo solidnie wykonany, uszczelniony i oferuje bardzo duży maksymalny otwór przysłony. W parze z jakością wykonania idzie też oczywiście jakość obrazu.

Nowy stałoogniskowy obiektyw Panasonica dla aparatów i kamer z systemu Mikro Cztery Trzecie nosi oznaczenie Lumix G Leica Summilux 12 mm f/1,4 Asph. i zalicza się do konstrukcji z tak zwanej najwyższej półki. I nie chodzi tu tylko o słowo Leica w nazwie, ale także materiały, z jakich został wykonany: całkowicie metalowa obudowę (łącznie z osłoną przeciwodblaskową) i uszczelnienia, chroniące wnętrze obiektywu przez kurzem i zamoczeniem (m.in. gumowa uszczelka wokół mocowania bagnetowego).

Ogniskowa 12 mm przekłada się na kąt widzenia obiektywu 24 mm (w przypadku aparatów pełnoklatkowych). Konstrukcja optyczna to 15 soczewek w 12 grupach, do tego nowoczesny, cichy silnik krokowy do ustawiania ostrości (komunikujący się z aparatem 240 razy w ciągu sekundy) i 9-listkowa przysłona.

To już szósty obiektyw pod marką Leica, jaki Panasonic wprowadza do systemu Mikro Cztery Trzecie. I równocześnie jeden z najdroższych: będzie kosztował aż 1299 dolarów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.